VIDEO avaliku pöördumise üleandmisest

VIDEO avaliku pöördumise üleandmisest

Aitäh kõigile toetajatele, aitäh kõigile allkirjastanutele!
Pöördumisega kaasasolnud nimekirjas oli 1048 allkirjastajat, kuid 3. jaanuari jooksul kogus pöördumine veel üle 700 allkirja. Allkirjade kogumine jätkub ka selle nädalal!

Video 3.jaanuari sündmusest.


3. jaanuaril 2022.a. andis Mõttekoda Terve Laps – Terve Ühiskond üle avaliku pöördumise EV peaministrile, EV valitsusele, Riigikogule, töö-ja terviseministrile, haridus-ja teadusministrile, Teadusnõukojale ja Terviseametile.

Pöördumises väljendame muret koroonakriisi ajal Eesti ühiskonnas väljakujunenud ebaterve psühhokliima mõjude pärast laste vaimsele ja füüsilisele tervisele. Me palume EV valitsusel olla suunamuutjaks, et vahetada välja Eesti ühiskonnas senikehtinud narratiiv ja hakata mõtlema eelkõige laste peale, kes on meie riigi ja rahva jätkusuutlikkuse garantii.
Me loodame, et valitsusel, riigikogul ja ka kõigil teistel institutsioonidel, kellele pöördumise adresseerisime, õnnestub muuta senist ohule/nakatumisele/surmale/piirangutele/eraldumisvajadusele fokusseerumist, mis mõjub meie lastele äärmiselt detsruktiivselt, kuid mis on saanud Eesti ühiskonnas justkui ainuvõimalikuks lubatud lähenemiseks viirushaigusele.

Me siiralt loodame, et valitsus lõpetab kriisi lahendamisel seni kasutuselolnud sunnimeetodite kasutamise, ülereageerimise ning vaktsiinipassi alusel inimeste jagamise õigeteks ning valedeks.

Viimase aja hirmutamisel, keelustamisel ja survestamisel põhinev suhtlus soodustab jätkuvalt ühiskonna erinevate huvirühmade polariseerumist.

On viimane aeg, et õppida uuesti dialoogi pidamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga